Valid XHTML 1.0 Transitional
Lietuvos Respublikos Vyriausybės pranešimas spaudai premjero pasitarime – apie šalies darnios plėtros politikos vystymą. (2007-07-10)

Ministro Pirmininko Gedimino Kirkilo surengtame pasitarime dėl Lietuvos darnios plėtros buvo sutarta sukurti konsultacinę tarybą, kuri koordinuotų plėtros vystymą. Taip pat buvo sutarta, kad Aplinkos ministerija parengs Urbanistikos politikos formavimo kryptis, kurios skatintų miestų vidaus ir šiuolaikinio būsto plėtrą.

Nemažai rūpesčių kelia infrastruktūros statybos teisinis reguliavimas. Šiandien pasitarime buvo išklausytas darbo grupės, rengiančios miestų infrastruktūros plėtros įstatymo koncepciją, siūlymas įvesti infrastruktūros plėtros rinkliavą, o surinktos lėšos būtų naudojamos infrastruktūros plėtrai.

Nemažai dėmesio buvo skirta žemės klausimams, ypač aktuali žemės paėmimo visuomenės poreikiams problema. Spręsti ją, pasak Premjero, itin trukdo nebaigtas žemės grąžinimas savininkams, tačiau Vyriausybėje atnaujinta nuolatinės komisijos žemės įsigijimo, teritorijų planavimo ir žemės paėmimo visuomenės poreikiams spręsti veikla. G.Kirkilas taip pat pabrėžė, kad neišspręsti žemės klausimai labai trukdo investicijų atėjimui į Lietuvą. Ministras Pirmininkas sutinka, kad sisteminės plėtros politika ir valdymo modelis turi būti sukurtas, todėl iki konsultacinės tarybos posėdžio, kuris turėtų įvykti rudens pradžioje, turėtų būtų susisteminti visi vykstantys darbai ir įvardyti visi, kurie nepradėti, bet būtini Lietuvos darnios plėtros politikai įgyvendinti.

↑ grįžti į viršų
apie mus naujienos renginiai ICSW nuorodos kontaktai