Valid XHTML 1.0 Transitional
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimas spaudai - Bus skatinamas jaunų žmonių dalyvavimas jaunimo veikloje bei jaunimo politikoje. (2007-08-14)

Vyriausybė pritarė Transporto lengvatų įstatymo pakeitimams, kuriais siūloma šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką (įvaikį) iki 18 metų, jei jam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, vieną kartą per 6 metus suteikti teisę gauti iki 32 MGL dydžio (4160 Lt) lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją.

Dabar šią kompensaciją gali gauti neįgalieji su judėjimo sutrikimais, kurie patys vairuoja šiuos automobilius.

2007 m. duomenimis, neįgalių vaikų, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, yra apie 1,5 tūkstančio. Šie neįgalūs vaikai dėl sunkios negalios negali naudotis visuomeninio transporto teikiamomis paslaugomis, todėl lengvatos taikymas šioms šeimoms suteiktų galimybę tėvams nuvežti savo neįgalius vaikus į gydymo, socialinių paslaugų, ugdymo ir kitas įstaigas.

Lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensacijoms 2008 m. papildomai iš valstybės biudžeto reikėtų skirti apie 6240 tūkstančių litų.

↑ grįžti į viršų
apie mus naujienos renginiai ICSW nuorodos kontaktai